Latest News Archive

Please select Category, Year, and then Month to display items
Years
2017 2018 2019 2020
Previous Archive
News Items

News Archive

Kovsiesport - Results
2009-03-09

 
Varsity Cup: Shimlas (39) vs Tuks (22) - 2 March 2009
Photo: Hannes Pieterse

1.  Krieket:
   
     UV 1 vs Polisie 2

     UV 1 maak 216/8 en Polisie 2   87/10

     UV wen met 129 lopies

     Peshawars vs Rocklands

     Rocklands   65/10  en Peshawars kry 67/1

     Peshawars wen met 9 paaltjies

2.  Hokkie

     Wedstryde gespeel op Saterdag – 28/02/09

     Kovsie mans vs Tuks
     Verloor 0 – 3

     Kovsies dames vs Tuks
     Verloor 4 – 0

3.  Rugby

     Wedstryde gespeel op 02/03/09

     Shimlas vs Pukke
     Wen 39 – 22

     Armentum vs Amajuba (Maties)
     Wen 61 – 19

4.  Atletiek

     2 S.A Atlete het deelgeneem aan die Southern Region Cross Country
     Championships in Mauritius op 28/02/09 naamlik:

  1. Windy Jonas in die Mans 8km (Tyd – 25:35)
  2. Boy Soke in die Seniors 12km (Tyd – 35:52)

4.  Tennis

     Het proewe gehad oor die naweek en die volgende spelers is in die onderskeie spanne
     opgeneem.

Mans:                                                                 Dames:
                 
1.  Reon Henning                                        1.  Elrien de Villiers
2.  Duke Munro                                          2.  Rensia Henning       
3.  Willem Vorster                                      3.  Christine Keyser
4.  Robert Kot                                            4.  Nicola Dormehl
5.  Willem Steenkamp                                 5.  Jeanne Du Plessis
6.  HB Steyn                                              6.  Elizna Barnard
7.  Wynand Schoeman                                7.  Marna Louw
8.  De Villiers Koster                                  8.  Belinda Strydom
9.  PW Holtzhausen                                    9.  Jolene Botha
10.Divan Olivier                                         10.Sumandi Nel
11.Hendri Steyn                                         11.Bernadette du Toit
12.Ruan Olivier                                          12.PETRO TAUTE
13.Renier Van Vreden                                13.Nicolene Gordon
14.Deon Stander                                        14.Lianie Oberholster
15.Pieter Burger                                         15.Melanie Patrick
16.Willie Harber                                         16.Elria Munro
17.Conrad Dormehl                                    17.Sunelle Van Vuuren
18.Gideon Roux                                         18.Some Olivier
19.Andries Swart                                       19.Lize Venter
20.Schoeman Serfontein    
21.Marthinus Ras
22.Lyndon V/D Haer
23.Johan Scherrer
24.Phillip Smit
25.Adriaan Oosthuizen
26.Gerhard Olivier
27.Wessel Wessels
28.Pieter Van Rooyen
29.Pierre Lombaard
30.Alex Marais
31.Jacques Krause

We use cookies to make interactions with our websites and services easy and meaningful. To better understand how they are used, read more about the UFS cookie policy. By continuing to use this site you are giving us your consent to do this.

Accept