Latest News Archive

Please select Category, Year, and then Month to display items
Years
2019
Previous Archive

News Archive

Intervarsity: Kovsies vs Pukke - 4 & 5 August 2006
2006-08-03

Programme

Friday 4 August 2006:

RUGBY:   16:15   Medix vs PUK Engineer  UFS field 5
  17:30  Armentum vs Heimat   UFS field 4
  17:30   Vishuis vs De Wilgers UFS field 5
  18:45 Karee vs Patria    UFS field 4
  18:45 Veritas vs Overs  UFS field 5
  20:00 Reitz vs Veritas  UFS field 4
  20:00 JBM vs Villagers   UFS field 5
       
NETBALL:  15:00  UFS 2 vs PUK 3   UFS court 1 (Callie Human)
  16:15   UFS 1 vs PUK 2   UFS court 1 (Callie Human)
  16:15   UFS(Qwa-Qwa) vs PUK o/19B   UFS court 2 (Callie Human)
  17:30   UFS 3 vs PUK 4    UFS court 1 (Callie Human)
  18:45  Kovsies vs PUK  UFS court 1 (Callie Human)
       
BADMINTON:   17:00  UFS vs PUK ( 2 SASSU TEAMS)   UFS Badminton Hall
       
SOCCER:    17:30  UFS 2(Qwa-Qwa) vs PUK 2      UFS field 6
  17:30   UFS ladies vs PUK ladies   Shimla Park
  19:30   Toast    Shimla Park
  19:40   UFS 1 vs PUK 1(men)     Shimla Park
       
Saturday: 5 August 2006:  
       
GOLF:     7:30     UFS vs PUK (8 men)     Bloemfontein GC 
       
VOLLEYBALL:  8:30  UFS men vs PUK men     UFS Badminton Hall
       
SQUASH:   8:30  UFS ladies vs PUK ladies     UFS Sqauah Courts
  8:30  UFS men vs PUK men    UFS Squash Courts
       
CHESS:     8:30  UFS vs PUK (5 men & 3 ladies)    Kovsiesport boardroom
       
CROSS COUNTRY:   8:30 UFS vs PUK (5 men & 4 ladies)  Pellies Park
       
BASKETBALL:  8:30   UFS ladies vs PUK ladies     UFS Basketball court
  9:30   UFS men vs PUK men       UFS Basketball court
       
TENNIS:  8:30  UFS ladies vs PUK ladies (8 players)   UFS Tennis courts
  8:30  UFS men vs PUK men   (8 players)   UFS Tennis courts
       
HOCKEY:     8:30   Sonnedou vs Bellatrix      UFS Oval 2
  8:30  Roosmaryn vs Eikenhof    UFS Oval 1
  9:30 Vergeet My Nie vs Wanda      UFS Oval 2
  9:30 Emily Hobhouse vs Wag-‘n-Bietjie   UFS Oval 1
  10:30  Wag-‘n-Bietjie vs Heide     UFS Oval 1
       
NETBALL:   8:30    Kestell vs Heide     UFS court 4 
  8:30   Medix vs Wanda 2       UFS court 3 
  8:30  Roosmaryn vs Minjonet     UFS court 2
  8:30  Marjolein vs Karlien    UFS court 1
  9:30    Soetdoring vs Kasteel   UFS court 4
  9:30    Sonnedou vs Dinki    UFS court 3
  9:30    Wag-‘n-Bietjie vs Wag-‘n-Bietjie   UFS court 2
  9:30    Vergeet My Nie vs Vergeet My Nie     UFS court 1
  10:30 Emily Hobhouse vs Wanda   UFS court 1
       
RUGBY:       10:10    UFS Colts vs PUK academy      UFS field 5
  10:10    UFS Ritsims vs PUK 3      UFS field 4
  10:10    UFS U.19 vs PUK U.19      Shimla Park
  11:40   UFS U.21 vs PUK U.21    Shimla Park
  13:10    Irawas vs Ibbies  Shimla Park
  14:40  Toast    Shimla Park
  15:00  Shimlas vs PUKKE   Shimla Park

                                      

We use cookies to make interactions with our websites and services easy and meaningful, to better understand how they are used and to tailor advertising. You can read more and make your cookie choices here. By continuing to use this site you are giving us your consent to do this.

Accept